Na marginesie

Sesja = timekiller, więc blogowanie nie idzie mi ostatnio najlepiej. Nie to, żebym się uczyła, ale beztroskie notowanie refleksji nt. kosmetyków jakoś nie licuje z grozą perspektywy zaliczania w poniedziałek 70 lat historii literatury współczesnej. Po 10 września obiecuję poprawę, tymczasem na marginesie moich zmagań z krytyką literacką w Dwudziestoleciu – kilka uwag czasopiśmienno-kosmetycznych.

1. Kto z Warszawy, niechaj słucha. 31 sierpnia sieć drogerii Natura otworzyła nową placówkę przy stacji Metra Stokłosy. Asortyment pełen, a prawie nikt tam nie zagląda, co daje rzadką okazję skompletowania np. kolekcji limitowanych powykupowanych miesiące temu w innych, częściej odwiedzanych miejscach :)

2. Dzisiaj zajrzałam do innej Natury, przy metrze Kabaty. Z ogromną radością informuję, że pojawiły się w niej już: nowa edycja limitowana Catrice CuCuba i nowinki od Essence (nowa wersja Colour & Go, pigmenty). CuCuba to w moim przekonaniu jedna z fajniejszych limitek od dawna, kolory lakierów i sypkie cienie są fantastyczne. Ceny: od 10,49 zł za lakiery do 17,99 za bronzer. Tutaj znajdziecie pełen opis serii. Skoro nowości dotarły na Kabaty, są już pewnie także w innych miejscach, a zatem biegiem do drogerii!

3. Okładka październikowego Elle z Anną Muchą to jeden z większych photoshopowych faili od dawien dawna. Dla mnie Mucha w ogóle nie wygląda jak Mucha, szczerze mówiąc, kiedy zobaczyłam to zdjęcie po raz pierwszy, pomyślałam że sfotografowali jakąś bliżej nierozpoznawalną w Polsce modelkę, albo… Agatę Kuleszę. Za dużo manewrowania przy policzkach i nosie, dziwne usta, airbrush aż piszczy – miało być naturalnie i niewinnie, a wyszło sztucznie i fuj. Nie wiem doprawdy, co stało się z Elle, które kiedyś było naprawdę przyzwoitą i luksusową gazetą, a teraz staje się przesnobowaną parodią samego siebie. Więcej szczegółów i motywacje tej opinii znajdą się tutaj w poniedziałek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s